Електронна торгівля арештованим майном

Електронні торги відбуваються на спеціальному сайті з продажу майна, який працює цілодобово. Доступ до нього може бути у будь-якого користувача інтернету uub.com.ua. На цьому ресурсі розміщена вся необхідна інформація про виставлений товар, реєстрація та подання заяв від учасників, результати проведення торгів.

Етапи реалізації арештованого майна через систему електронних торгів.

Передача майна на реалізацію

В першу чергу визначається вартість майна за допомогою судового рішення, сторонами боржника або кредитора, виконавцем, чи за допомогою інших способів. Після цього визначається сторона, яка буде відповідати за збереження майна. Боржник або члени його сім’ї роблять це безкоштовно, інші зберігачі отримують за це плату за рахунок боргового майна.

Підготовка до проведення торгів

Під час цього етапу визначається винагорода за торги, зазвичай вона становить до 5 % від вартості майна що реалізовується. Далі відповідальний за торги вносить до системи всі необхідні дані про майно та формує лот. Потім системою визначається термін, який необхідний для підготовки до торгів, реєстрації учасників та огляду майна. Обов’язково повинно бути сформоване оголошення про торги з повною інформацією про лот. Перелік того,що міститься в лоті встановлює МінЮст України.

Реєстрація учасників

Відбувається за допомогою цілодобового веб-сайту з моменту виходу об’яви про торги, і закінчується за 1 годину до початку торгів. Учасник повинен також надати заявку про участь в електронних торгах та сплатити гарантійний внесок по кожному лоту окремо. Після цього їм надається доступ до участі в аукціоні, присвоюється реєстраційний номер. На ресурсі надається інформація про кількість учасників торгів.

Поведення торгів

Організатором торгів визначається ставка, учасників не обмежують у кількості ставок, але наступна завжди повинна перевищувати попередню. Торги проходять з 9 до 18 години поточного робочого дня. Можуть бути продовжені у випадку надходження ставки за 5 хвилин до закінчення. Переможцем вважається учасник, який поставив найвищу ставку на момент закінчення торгів. Якщо ставок не було, то вважається що торги не відбулись.

Оформлення результатів

Результати торгів оформлюються у вигляді протоколу і розміщуються не пізніше наступного дня на сторінці системи продажів та у особистому кабінеті учасника і відділу державного або приватного виконавця

Повторні електронні торги

У цьому випадку вартість майна знижується в залежності від того які по черзі ці торги на 70-85% нерухомого і 50-75% рухомого майна.

Оплата лота переможцем

Розрахунок повинен пройти на протязі 10 днів з моменту виграшу, в документі обов’язково повинен бути вказаний номер лота.

Після закінчення торгів, визначення переможця і сплати вартості лота складається акт про проведення торгів. З майна повинні бути зняті всі арешти і заборони.

Право власності покупця підтверджується актом про проведені електронні торги та свідоцтвом на право власності, виданим нотаріусом на основі акту.Купівля арештованого майна є вигідною, оскільки ціна на нього значно нижча https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/areshtovane-majno/. Завжди існує ризик того, що аукціон може бути визнано недійсним, або, якщо це житло, там прописані неповнолітні, і необхідно у суді вирішувати подальшу доля такого придбання.